Yahoo Web Search

 1. Italské království – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Italské_království

  Sjednocení Itálie (1859–1870) Hrabě Camillo Cavour , první italský ministerský předseda Vyhlášení Italského království bylo výsledkem společného úsilí italských nacionalistů a monarchistů loajálních k savojské dynastii a myšlence na vybudování sjednoceného království zahrnující celý Apeninský poloostrov.

  • Italové
  • 310 120 km² (v roce 1936)
 2. Itálie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Itálie

  Itálie, celým názvem Italská republika (italsky Italia a Repubblica Italiana) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově. Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km).

  • Řím (Roma)
  • 301 338 km² (69. na světě), z toho 2,04 % vodní plochy
 3. People also ask

  Is Wikipedia a free encyclopedia?

  Is italy part of the eu?

  Is italy an exclave?

  Is italy in the world cup?

 4. Italy - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Italy

  Italy (Italian: Italia ), officially the Italian Republic (Italian: Repubblica Italiana [reˈpubːlika itaˈljaːna]), is a country consisting of a peninsula delimited by the Alps and several islands surrounding it. Italy is located in south-central Europe, and is considered part of western Europe.

 5. Itálie - Wikiwand

  www.wikiwand.com/cs/Itálie

  Itálie, celým názvem Italská republika je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově.[2][3] Na severu hraničí s Francií , Švýcarskem , Rakouskem a Slovinskem . Uvnitř Itálie leží dva samostatné městské státy: Vatikán a San Marino . Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem zvané Campione d'Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z ...

 6. Druhá italská válka za nezávislost – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Druhá_italská_válka_za...

  Roku 1848 Rakousko zvítězilo v první italské válce za nezávislost, když porazilo v bitvě u Custozzy a Novary vojska Sardinského království, jež usilovalo sjednocení Itálie. Království Sardinsko-piemontské však o sjednocení Itálie nepřestalo usilovat, a tak se spojilo s Francií.

 7. Dějiny Itálie – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Itálie

  Počátek bojů byl příznivý pro Italy, zaznamenali několik vítězství, například v bitvě u Pastrenga, u Santa Lucia ve Veroně, poté Peschiera a Goito. Nicméně papež stáhl své jednotky z bojů, neboť se obával rakouské náboženské reakce, jež by mohla vést až ke schizmatu .

 8. Sjednocení Itálie - dějepis.com

  www.dejepis.com/ucebnice/sjednoceni-italie

  Sjednocení Itálie Autor, revidující: Václav Němec, Jan Surý Giuseppe Garibaldi (1807 – 1882) Snaha o sjednocení Itálie je dlouho trvající jev, který můžeme sledovat v jisté podobě již ve středověku.

 9. United States - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/USA

  The United States of America (USA), commonly known as the United States (U.S. or US), or America, is a country primarily located in North America, consisting of 50 states, a federal district, five major self-governing territories, and various possessions.

 10. Dějiny Spojených států amerických – Wikipedie

  cs.wikipedia.org/wiki/Dějiny_Spojených_států...

  Dějiny Spojených států amerických počínají příchodem prvních obyvatel z Asie přes Beringii nejméně 10 000 let před naším letopočtem. Ti se postupně rozčlenili na stovky kmenů a komunit a osídlili celé severoamerické území.

 11. People also search for