Yahoo Web Search

 1. About 3,840,000 search results
 1. Slovensko, dlhý tvar Slovenská republika, je vnútrozemský štát v strednej Európe.Má rozlohu 49 036 km² a žije tu približne 5 464 060 obyvateľov. Na severozápade hraničí s Českom, na juhozápade s Rakúskom, na severe s Poľskom, na východe s Ukrajinou a na juhu s Maďarskom.

  • Slovenská republika
  • 471
  • Slovensko
  • Bratislava, 48°9′ s.š. 17°7′ v.d.
 2. Slovenská Wikipédia. Slovenská Wikipédia je slovenská jazyková verzia Wikipédie – internetovej encyklopédie so slobodným obsahom, na ktorej tvorbe ako autori a redaktori spolupracujú dobrovoľní prispievatelia. Bola založená v auguste 2003, aktívne upravovanou sa stala v priebehu roka 2004.

 3. Ekonomika. Od roku 2007 je Slovinsko súčasťou eurozóny (tmavomodrá). Slovinsko má rozvinutú ekonomiku a je na obyvateľa najbohatšou slovanskou krajinou podľa nominálneho HDP a druhou najbohatšou podľa HDP (PPP) za Českom. Slovinsko patrí tiež medzi svetové ekonomiky z hľadiska ľudského kapitálu.

  • Republika Slovenija
  • Ľubľana, 46°03′ s.š. 14°30′ v.d.
  • Slovenija
  • Znak
 4. Portál:Slovensko. z Wikipédie, slobodnej encyklopédie. Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání. Slovenský portál. uprav. Slovensko, dlhý tvar Slovenská republika, je vnútrozemský štát v strednej Európe. Nezávislosť získala rozdelením Česko-Slovenska v roku 1993. Susedí s Českom, Rakúskom, Poľskom, Ukrajinou a Maďarskom.

 5. People also ask

  What are the best places to visit in Slovakia?

  How far is Slovakia from the US?

  What to see in Slovakia?

  When did Slovakia become a country?

 6. sk.wikipedia.org › wiki › Hlavná_stránkaWikipédia

  20. október – Európsky parlament udelil Sacharovovu cenu za slobodné myslenie ruskému opozičnému politikovi Alexejovi Navaľnému; 13. október – herec William Shatner, známy rolou kapitána Kirka zo seriálu Star Trek, sa vo veku 90 rokov stal dosiaľ najstarším človekom, ktorý absolvoval let do vesmíru

 7. en.wikipedia.org › wiki › SlovakiaSlovakia - Wikipedia

  Slovakia's name in theory means the "Land of the Slavs " ( Slovensko in Slovak stemming from the older form Sloven/Slovienin ). As such, it is a cognate of the words Slovenia and Slavonia. In medieval Latin, German, and even some Slavic sources, the same name has often been used for Slovaks, Slovenes, Slavonians, and Slavs in general.

 1. People also search for