Yahoo Web Search

 1. UEFA - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/UEFA

  UEFA është shkurtesa e Union of European Football Associations dhe e shoqatës Futbolle Evropiane.

  • UEFA
  • Organizatë e futbollit
  • Qershor 15, 1954; 66 vite më parë
  • Nyon, Zvicer
 2. 2020–21 UEFA Nations League - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/2020_UEFA_Nations_League

  From Wikipedia, the free encyclopedia (Redirected from 2020 UEFA Nations League) The 2020–21 UEFA Nations League is the second season of the UEFA Nations League, an international association football competition involving the men's national teams of the 55 member associations of UEFA.

  • 59,647 (552 per match)
  • 108
  • 226 (2.09 per match)
  • 55
 3. UEFA Euro 2020 - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/Euro_2020

  The 2020 UEFA European Football Championship, commonly referred to as UEFA Euro 2020 or simply Euro 2020, is scheduled to be the 16th UEFA European Championship, the quadrennial international men's football championship of Europe organised by the Union of European Football Associations (UEFA).

  • 11 June – 11 July 2021
  • 24
  • 12 Azerbaijan, Denmark, England, Germany, Hungary, Italy, Netherlands, Republic of Ireland, Romania, Russia, Scotland, Spain
  • 12 (in 12 host cities)
 4. People also ask

  What is the UEFA European Championship?

  How does the UEFA Nations League work?

  What is the UEFA Nations League anthem?

  When are play offs for UEFA Nations League?

 5. UEFA Liga e Kombeve 2018–19 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/UEFA_Liga_e_Kombeve_2018–19

  UEFA Liga e Kombeve 2018–19 ishte sezoni inaugurues i UEFA Ligës së Kombeve, një garë ndërkombëtare futbolli që përfshinte ekipet kombëtare të meshkujve të 55 shoqatave anëtare të UEFA-së.

  • Fazat e Ligës:, 6 shtator – 20 nëntor 2018, Finalet e Ligës së Kombeve:, 5–9 qershor 2019
  • Portugalia (titulli i 1-ë)
 6. UEFA Nations League - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Nations_League

  The trophy represents all 55 UEFA National associations and is made of sterling silver. The trophy weighs 7.5 kg and is 71 cm tall. Anthem. The official anthem of the UEFA Nations League was recorded with the Netherlands Radio Philharmonic Orchestra and Choir, singing in Latin. It is a mix of classical and electronic music, and is played when ...

  • 2018; 2 years ago
  • Portugal (1st title)
  • 55
  • Europe (UEFA)
 7. UEFA Liga e Kampionëve - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/UEFA_Liga_e_Kampionëve

  UEFA Liga e Kampionëve (anglisht: UEFA Champions League) është një kompedicion i përvitshëm futbollistik i organizuar nga UEFA ku konkurojnë klubet elitare të ligave evropiane. Është një nga turnamentet më prestigjoze të botës së futbollit dhe kompedicioni më prestigjoz i futbollit evropian, që luhet nga klubet fituese të kampionateve (dhe për disa shtete, edhe vendet e dyta ...

 8. UEFA Champions League - Wikipedia

  en.wikipedia.org/wiki/UEFA_Champions_League

  The UEFA Champions League (abbreviated as UCL) is an annual club football competition organised by the Union of European Football Associations (UEFA) and contested by top-division European clubs, deciding the competition winners through a group and knockout format. It is one of the most prestigious football tournaments in the world and the most ...

 9. UEFA Euro 2016 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2016

  UEFA njoftoi programin e turneut më 25 prill 2014, e cila u konfirmua më 12 dhjetor 2015, pas shortit të fundit. Te gjitha kohët janë lokale, CEST ( UTC+2 ). Fituesit e grupeve, vendet e dyta, dhe katër ekipet më të mira e vendeve të treta vazhduan në Raundin e 16 të eliminimeve.

 10. UEFA Euro 2004 - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/UEFA_Euro_2004

  Italia Letonia Holanda Portugalia Rusia Spanja Suedia Zvicra UEFA Euro 2004 Finalistët. Stadiumet [Redakto | Redakto nëpërmjet kodit] Lisbon Lisbon Porto Estádio da Luz Estádio José Alvalade Estádio do Dragão Kapaciteti: 65,647 Kapaciteti: 52,466 Kapaciteti: 52,002 Aveiro Braga Guimarães Porto Aveiro Coimbra Leiria Lisbon Faro Loulé Coimbra Estádio Municipal de Aveiro Estádio ...

 11. People also search for