Yahoo Web Search

Search results

  1. Zápal plic neboli pneumonie je zánětlivé onemocnění plic postihující zejména mikroskopické dutinky naplněné vzduchem, takzvané plicní sklípky. Obvykle je způsobeno infekcí bakteriemi nebo viry, méně často pak dalšími mikroorganismy, některými léky nebo jinými chorobami, jako je například autoimunitní onemocnění.

  2. Jul 30, 2020 · Zápal plic neboli pneumonie je zánětlivé onemocnění plic. Jak vzniká, jak poznat jeho příznaky, jak moc je nakažlivý, jak dlouho trvá léčba a jak se po něm chovat? Přiblížíme vám zákeřnou nemoc, která může mít pro starší osoby a jedince s oslabenou imunitou fatální následky. Foto: cottonbro, Pexels.

  3. Zápal plic ( pneumonie) je zánět postihující plíce. Plíce jsou tvořeny drobnými plicními váčky, které jsou vystlány plicními sklípky, tzv. alveoly. Při dýchání se plíce plní vzduchem a kyslík z alveolů difúzí přestupuje do krve. Pokud se plicní váčky a sklípky při zánětu zaplní tekutinou (hlen, hnis), dýchání je obtížné a přísun kyslíku omezen.

  4. Zápal plic je zánětlivé onemocnění plicní tkáně, které může být bakteriálního, virového i plísňového původu. Patogenní mikroorganismy však nejsou jediným zdrojem obtíží. Pneumonii, jak se zánětlivému stavu také říká, si může přivodit každý jednotlivec i sám. Nejčastěji se tak děje po vdechnutí chemické látky, tekutiny či zvratků.

  5. Dec 12, 2020 · Pneumonie je častá u dětí, u starých lidí, či u lidí s chronickými onemocněními (zvláště s astmatem a chronickou obstrukční plicní nemocí). Je to proto, že tyto skupiny jsou na zápal plic náchylnější… Co je to pneumonie? Pneumonie je zánětlivé onemocnění plicní tkáně.

  6. Jako zápal plic nebo také pneumonie se označuje zánětlivé onemocnění plicní tkáně, které postihuje respirační bronchioly, plicní instersticium a především plicní sklípky. Jedná se o drobné dutinky naplněné vzduchem, odkud kyslík při dýchání difúzí přestupuje do krve.

  7. Zápal plic je zánětlivé onemocnění plicní tkáně, které může být bakteriálního, virového i plísňového původu. Patogenní mikroorganismy však nejsou jediným zdrojem obtíží. Pneumonii, jak se zánětlivému stavu také říká, si může přivodit každý jednotlivec i sám. Nejčastěji se tak děje po vdechnutí chemické látky, tekutiny či zvratků.