Yahoo Web Search

Search results

  1. Vikipedija na srpskom jeziku (takođe i srpska Vikipedija, SVP) verzija je Vikipedije, slobodne enciklopedije, na srpskom jeziku koja je nastala 16. februara 2003. godine.. Vikipedija na srpskom jeziku je 20. novembra 2009. godine dobila 100.000-ti članak, pre nego što je 6. jula 2013. godine prešla drugu prekretnicu sa 200.000 članaka, a zatim još jednu prekretnicu od 500.000 članaka od ...

  2. Бесплатна Google услуга која одмах преводи речи, фразе и веб-странице са енглеског на преко 100 других језика и обратно.

  3. Prečica. VP:SRPSKI. Uređivanje ove Vikipedije je jednostavno, ali obratite pažnju na sledećih nekoliko važnih saveta u vezi sa pisanjem srpskim jezikom na Vikipediji. Nikada ne uredjujte "clanke" osisanom latinicom. Administratori će ih bezdusno obrisati. Srpski jezik jednostavno ne poznaje osisanu latinicu.

  4. Srpska Wikipedija na Wikimedijinoj ostavi. Od 15. februara 2005. godine članovi Srpske viki-zajednice imaju redovne sastanke u Beogradu (jednom nedeljno). Sastanci su se u početku održavali po restoranima i parkovima, a sada se održavaju u Domu omladine koji Vikipediji na srpskom jeziku daje besplatno prostor.

  5. Praslovenski jezik se verovatno pojavio negde između 1500. i 1000. p. n. e. u južnoj polovini područja prabaltoslovenskog jezika. Ovo je zaključeno na osnovu toga što su u današnjim slovenskim jezicima dobro očuvane reči za unutrašnje vode (koje su ovde najvažniji element predela) u odnosu na druge toponime.

  6. Wikipedia na srpskom jeziku (srpski: Википедија на српском језику) jest verzija Wikipedije, slobodne internetske enciklopedije u vlasništvu Zadužbine Wikimedia, na srpskom jeziku. Počela je sa radom 16. februara 2003. godine. Dana 20. novembra 2009. godine dosegla je 100.000 članaka.

  7. Srpski jezik. Srpski jezik je standardizovana varijanta srpskohrvatskoga jezika kojom uglavnom govore Srbi. [5] [6] [7] Službeni je jezik u Srbiji, jedan od tri službena jezika Bosne i Hercegovine i suslužbeni u Crnoj Gori i na Kosovu. Priznat je kao manjinski jezik u Hrvatskoj, Severnoj Makedoniji, Rumuniji, Mađarskoj, Slovačkoj i Češkoj .

  1. People also search for