Yahoo Web Search

 1. 29 Mars - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/29_Mars

  Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 29 mars 2014, në orën 08:54.

 2. 29. mars - Wikipedia, frjálsa alfræðiritið

  is.wikipedia.org/wiki/29._mars

  29. mars er 88. dagur ársins (89. á hlaupári) samkvæmt gregoríska tímatalinu. 277 dagar eru eftir af árinu. Atburðir. 1787 - Jón Eiríksson, lögfræðingur og konferensráð svipti sig lífi í Kaupmannahöfn. 1881 - Bjarndýr var skotið á Látrum við Eyjafjörð og nokkur fleiri um austanvert landið.

 3. 29 mars – Wikipedia

  sv.wikipedia.org/wiki/29_mars

  29 mars är den 88:e dagen på året i den gregorianska kalendern (89:e under skottår).Det återstår 277 dagar av året.

 4. Marsi - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Marsi

  Anija e parë që vizitoi Marsin ishte Mariner 4 në vitin 1965. Disa të tjerë pasuan duke perfshirë Mars 2, e cila ishte anija e parë, që u ul në Mars , plus dhe dy Landers Viking në 1976.Fundi i një pritje 20 vjeçare erdhi kur , Mars Pathfinder zbriti me sukses në Mars me 4 korrik 1997.

  • 24h 37m 22.6s
  • 686.95 ditë
  • 141,704,100 milje
  • 14.99 milje/sek
 5. 29. mars – Wikipedia

  nn.wikipedia.org/wiki/29._mars

  29. mars er den 88. dagen i den gregorianske kalenderen (89. under skotår). Det er 277 dagar att av året. Bevegelege heilagdagar som fell på 29. mars i 2020:

 6. Wikipedia shqip - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/Wikipedia_shqip

  Wikipedia Shqip është versioni shqip i Wikipedia-s, enciklopedisë së lirë. Ajo filloi më 12 tetor 2003 dhe sot përmban 79.920 artikuj.Wikipedia shqip e ka vendin e 72-të sipas listës së Wikipedia-ve.

 7. 7 mars - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/7_Mars

  Ngjarje. 1876 - Alexander Graham Bell fitoi patentën për zbulimin e telefonit.; 1887 - Hapet mësonjëtorja e parë në gjuhën shqipe në Korçë.; 1911 - Revolucioni në Meksikë.

 8. 5 Mars - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/5_Mars

  Ngjarje. 1770 - Në masakrën e Bostonit, gjatë një beteje në rrugë, vriten nga armata angleze 5 civilë.; 1849 - Zachary Taylor, kryetari i 12-të i ShBA-së, bën betimin si kryetar

 9. 3 Mars - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/3_Mars

  Ngjarje. 1845 - Florida u bë shteti i 27-të i ShB-ve.; 1878 - U nënshkrua Traktati i Shën Stefanit i paqes ndërmjet Perandorisë Ruse dhe Perandorisë Osmane.; 1891 - U caktua rregulla e gjuajtjes nga pika e penaltisë në futboll, por nuk u aplikua gjer në fillimin e sezonit të ri.

 10. 8 Mars - Wikipedia

  sq.wikipedia.org/wiki/8_mars

  29: 30: 31: Ngjarje. 1618 - Johannes Kepler shpalli ligjin e ... Kjo faqe është redaktuar për herë te fundit më 16 mars 2019, në orën 13:41.

 11. People also search for