Yahoo Web Search

Search results

  1. 2 days ago · Na całym świecie notuje się rocznie ponad 150 milionów infekcji układu moczowego - przekazał w Polskim Radiu 24 urolog dr Stefan Czarniecki. Jak mówił, wiele z nich bierze się z basenów, które, choć chlorowane, nie zawsze są czyste. Zdradził też, gdzie można pływać bezpiecznie, minimalizując ryzyko infekcji układu moczowego.

  2. May 17, 2024 · Stefan Czarniecki to wybitny polski przywódca wojskowy, hetman polny koronny, piastował wiele zaszczytnych urzędów (starościańskie, wojewodziańskie). Czarniecki urodził się najprawdopodobniej w 1599 r., zmarł natomiat 16 lutego 1665 r. w Sokołówce, od ran poniesionych w walce.

  3. Jun 6, 2024 · 6 czerwca 1818 roku w Wielkopolsce zmarł generał Jan Henryk Dąbrowski. Jest jedną z dwóch - obok Stefana Czarnieckiego - postaci uwiecznionych w hymnie państwowym.

  4. Jun 6, 2024 · Służył pod Stefanem Czarnieckim. Zwolennik sarmatyzmu czy ideolog jego reformacji? Jego poglądy polityczne cechują się ambiwalencją. Z jednej strony był obrońcą wolności szlacheckiej i ustroju...

  5. Jun 2, 2024 · PRZEWODNIK TURYSTYCZNY PO I RZECZYPOSPOLITEJ | Czarnca pod Włoszczową to szlacheckie gniazdo rodu Czarnieckich, z którego pochodził jego najwybitniejszy przedstawiciel: Stefan Czarniecki, zagończyk, regimentarz i hetman.

  6. May 17, 2024 · Po szwedzkim zaborze wiele ziem polskich, w tym Poznań, znalazło się pod kontrolą Szwedów. W tym czasie, Stefan Czarniecki stał się jednym z kluczowych dowódców, który walczył o niepodległość i przywrócenie terytoriów Rzeczypospolitej.

  7. May 26, 2024 · Polski tabor został rozbity przez wojska Chmielnickiego, a Stefan Czarniecki dostał się do tatarskiej niewoli. Pierwsza bitwa między siłami Rzeczpospolitej i powstańcami Chmielnickiego...

  1. People also search for