Yahoo Web Search

 1. About 6,290,000 search results

 1. Scrivi 94039910156. Calcio (sport) Il calcio è uno sport di squadra giocato all'aperto con un pallone su un campo di gioco rettangolare, con due porte. [1] È giocato da due squadre composte da 11 giocatori [2] (sono possibili sostituzioni per infortuni o ragioni tattiche [3] [4] ).

  • 11
  • FIFA
 2. Cagliari Calcio ( Italisht: [ˈkaʎʎari], Shqip: Kaljari Kalçio) është një klub futbollistik italian me seli në qytetin e Kaljarit, Sardenjë. Klubi u themelua në vitin 1920 dhe aktualisht luan në Serie A, duke shpenzuar vitet e fundit në elitë dhe në Serie B. Kaljari do të luajë në Serie B në sezonin 2015–16 pas rënjes nga ...

  • Cagliari Calcio S.p.A.
  • Sardegna Arena
  • 16,233
  • 30 Maj 1920; 102 vite më parë
 3. People also ask

  What is Calcio?

  What is another name for football in Italy?

  What is calcio Fiorentino?

  How many people play Calcio?

 4. en.wikipedia.org › wiki › CalcioCalcio - Wikipedia

  Calcio From Wikipedia, the free encyclopedia Look up calcio in Wiktionary, the free dictionary. Calcio may refer to: Football in Italy Calcio Fiorentino, an early form of football that originated in 16th-century Italy Calcio 2000, Italian football magazine Calcio, Lombardy, a town and commune in the province of Bergamo, Lombardy, Italy

  • Ngjyrat dhe Stema
  • Stadiumi
  • Lojtarët

  Ngjyrat e Sassuolos, jeshilja dhe e zeza, janë marrë nga një fanellë e dhuruar nga Lancaster Rovers FC i Anglisë.

  Stadiumi i Sassuolos në ndeshjet në shtëpi është Stadio Enzo Ricci i cili ende përdoret për stërvitje, por për shkak të kapacitetit të ulët (4000 ulëse), klubi i luante ndeshjet në Serie A në Stadio Alberto Braglia. Duke filluar që nga sezoni 2013–14, sezoni i tyre i parë në Serie A, Sassuolo do të luaj ndeshjet në shtëpi në stadiumin e rinovuar St...

  Skuadra aktuale

  1. Redaktuar më 22 qershor 2020

  • Unione Sportiva Sassuolo, Calcio S.r.l.
  • Mapei Stadium-Città del Tricolore, Stadio Enzo Ricci (fushe stërvitje)
  • I Neroverdi (Zezë-jeshilët);
  • 17 Korrik 1920; 101 vite më parë
 5. Calcio Fiorentino (also known as calcio storico "historic football") is an early form of football ( soccer and rugby) that originated during the Middle Ages in Italy. [1] Once widely played, the sport is thought to have started in the Piazza Santa Croce in Florence. There it became known as the giuoco del calcio fiorentino ("Florentine kick ...

 6. "Albania, modest victory against Uzbekistan" (dalam bahasa Albanian). Albania Sport. Diarkibkan daripada yang asal pada 2011-08-11 CS1 maint: unrecognized language ; Sauku, Endrit (21 January 2010). "History of the Qemal Stafa Temple". Albania Sport (dalam bahasa Albanian). Dash Frasheri. Diarkibkan daripada yang asal pada 2010-04-10

 1. People also search for