Yahoo Web Search

 1. About 6,810,000 search results
 1. Takarazuka Line 8–car mixed 7000/8000 series set. In 2016, two–car sets 7025 and 7026 and four–car set 7024 underwent inspection. In April 2017, two–car set 7025 was connected to two 6000 series cars and transferred to Nose Electric Railway as a four-car formation leaving 7024 and 7026 as a six–car set along with 8000 series two-car set 8030.

  • 1980–1988
  • 1980–
  • 1990
  • Alna Kōki
 2. |state=expanded: {{Hankyu Kobe Line|state=expanded}} to show the template expanded, i.e., fully visible |state=autocollapse : {{Hankyu Kobe Line|state=autocollapse}} shows the template collapsed to the title bar if there is a {{ navbar }} , a {{ sidebar }} , or some other table on the page with the collapsible attribute

  • Overview
  • Description
  • Design

  The Hankyu 8000 series is a city commuter electric multiple unit operated by Hankyu Corporation since January 1989.

  The 8000 series trains were introduced in January 1989 as Hankyu's new flagship train and their most technologically-advanced train at the time. These were intended to replace the 7000 series cars. A counterpart known as the 8300 series operates on the Kyoto Main Line, introduced around a similar time, while a second counterpart, the 8200 series, operates with the 8000 series sets to supplement them but only during rush hours.

  The 8000 series sets feature a simple, squared off design. The cars feature dual top-mounted headlamps and dual rectangular express marker light units below the windows, typical of Hankyu trains. The design of the trains was apparently based on that of the WMATA 1000 series and the Seoul Metro 3000 series.

 3. Jan 26, 2020 · Lajmi i aksidentit fatal për 41-vjeçarin Kobe Bryant ka shokuar botën e sportit. Për shumë sportdashës, ai ishte një nga personazhet më të adhuruara të basketbollit, ndërkohë që statistikat e konfirmojnë si një prej lojtarëve më të rëndësishëm i të gjitha kohërave. I lindur në Filadelfia, shumë shpejt Kobe do...

 4. makro-fiskale 2019-2021, dhe për qëllime informimi përshkrimi i tyre është bashkangjitur në Shtojcën 1 të këtij ligji, së bashku me treguesit e performancës në nivel sektorial të buxhetit qëndrore që janë bashkangjitur në Shtojcën 2. 3. Parashikimet dhe supozimet afatmesme fiskale, si dhe ndarjet për vitin fiskal 2019 me

 5. www.hiteshqip.org › kategoria › hitet-2020Hitet 2020 – Hite Shqip

  Data: December 8, 2020 December 12, 2020 Nje enderr e thyer ne ditar Kujtime e dhembje Rresht ne kalendar S’ka gota, dolli Pervjetor i brishte Natyre, pa ngjyre Me dhemb pafundesisht Griset, cdo foto e leter Por jo kujtimet S’jane detet as qytetet Ne ndajne gabimet Se une t’besova ty Por ne nuk kishim fat Ti kurre nuk ke mu kthy Gjithmone

 6. About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators ...

 1. People also search for