Yahoo Web Search

Search results

 1. 2 days ago · The Turkish invasion of Cyprus began on 20 July 1974 and progressed in two phases over the following month. Taking place upon a background of intercommunal violence between Greek and Turkish Cypriots, and in response to a Greek junta-sponsored Cypriot coup d'état five days earlier, it led to the Turkish capture and occupation of the northern part of the island.

 2. 1 day ago · in Africa (light blue) Capital and largest city São Tomé 0°20′N 6°44′E / 0.333°N 6.733°E / 0.333; 6.733 Official languages Portuguese Recognised regional languages Forro Creole Angolar Creole Principense Creole Religion (2020) 81.1% Christianity 13.2% no religion 3.1% folk religions 2.4% others Demonym(s) São Toméan (Sao Tomean) Santomean Government Unitary semi ...

 3. Wikipedia nxit diskutimin mes vullnetarëve të saj dhe nuk do të censurojë komente bazuar në pikëpamjet ideologjike ose politike. Wikipedia nuk do t’i ndryshojë komentet. Ato ose do të publikohen, ose do të fshihen nëse nuk u binden rregullave kryesore

 4. Jul 7, 2024 · Protesta e parë pas marrjes së vulës, nis grumbullimi tek selia! Në mungesë të Berishës, pritet dalja e nënkryetarëve. SPECIALE/ Një udhëtim i shkurtër në tokën e rojtarëve të shqiptarisë! Drejt Mirditës turistike dhe historike. Shqiptarja është website më profesional me lajme nga Shqipëria dhe Ballkani.

 5. 3 days ago · Një qiell si juaji është i vështirë për t'u parë, për më tepër brenda pak ditësh do të jetë edhe Venusi në një pozicion të mirë për të treguar dëshirën për të lindur ose rilindur në një jetë të re. Është koha juaj, mos e përjashtoni veten nga asgjë. Horoskopi sot: Ndiqni horoskopin ditor, horoskopi javor ...

 6. 3 days ago · Tiranë. Tirana (në të folmen tiranase: Tirona) është kryeqendra e qarkut dhe rrethit me të njëtin emër dhe kryeqyteti i Republikës së Shqipërisë. Tirana ndodhet në qendër të Shqipërisë, rreth 35 km në lindje të Durrësit dhe rreth 40 km në veri-perëndim të Elbasanit, në një luginë të rrethuar nga Mali i Dajtit në ...

 7. 5 days ago · 0. Hard drive disk është pjesa kryesore, dhe zakonisht më e madhja, per ruajtjen e të dhënave në një kompjuter. Sistemit operativ ose (Windows), Programe dhe fotografitë dhe po thuaj te gjithë gjerat e tjera janë të ruajtur në hard disk drive. Hard drive nganjëherë i referohemi si “C: drive” për shkak të faktit që Microsoft ...

 1. Searches related to wikipedia shqip dhe

  statistika wikipedia shqip dhe deget e sajwikipedia shqip
 1. People also search for