Yahoo Web Search

 1. About 182,000 search results

 1. sq.wikipedia.org › wiki › Faqja_kryesoreWikipedia

  ARTIKUJ TË RINJ. 20 mars 2023 04:00 ‎ Andi Hila ( versione | redakto) ‎ [534 byte] ‎ 109.236.40.59 ( diskuto) (Faqe e re: Andi Hila was born on March 26, 1970 in Shkodra and in 1992 he graduated from the Tirana Academy of Arts. He has been part of many exhibitions abroad; at the Contemporary Art Fair in Florence, at the Biennale of Izmir ...

 2. Дозвољено је: да делите – да умножавате, расподељујете и преносите дело; да прерађујете – да прерадите дело

 3. History & Organization [ edit] The Academy of Sciences and Arts of Kosovo was founded on December 20, 1975, by decision of the Assembly of Kosovo. [1] Its first president was Esad Mekuli, who is considered to be the father of modern Albanian poetry in Yugoslavia. [2] The academy is organized in four divisions.

 4. Teknologji Më të lexuarat në Teknologji. Telegrafi. Nokia rikthehet në “botën” e modeleve kryesore të telefonave me modelin e ri Magic Max. Lajme teknologjike më shumë. Samsung punëson ish-ekzekutivin e TSMC-s. Meta do të ndaloj qasjen në lajmeve për kanadezët nëse miratohet “Akti i Lajmeve Online”. Parlamenti i Kanadasë ...

 5. Jan 3, 2023 · English: Flag of Serbia and Montenegro, was adopted on 27 April 1992, as flag of Federal Republic of Yugoslavia (1992-2003). Македонски: Знаме на Србија и Црна Гора. Slovenščina: Državna zastava Srbije in Črne gore. Shqip: Flamuri Konfederata Serbia dhe Mali i Zi.

 6. sv.wikipedia.org › wiki › AlbanskaAlbanska – Wikipedia

  Albanska. Albanska är ett språk som utgör en egen gren av den indoeuropeiska språkfamiljen. Det talas av cirka 6 miljoner människor, [ 1] huvudsakligen på västra Balkanhalvön, och skrivs med latinskt alfabet. Det är nationalspråk i Albanien och Kosovo och ett av de officiella språken i Nordmakedonien, Serbien och Montenegro.

 7. Mar 19, 2023 · Borrell: Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të zbatojnë të gjitha nenet e marrëveshjes. Shefi i Politikës së Jashtme të BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, pas përfundimit të takimit 12…. Read More ».

 1. People also search for