Yahoo Web Search

Search results

    • Image courtesy of scrittoridiclasse.blogspot.com

      scrittoridiclasse.blogspot.com

      • Olaszország címere nemzeti jelkép / From Wikipedia, the free encyclopedia Az Olasz Köztársaság címere 1948. május 5-én vált Olaszország jelképévé. Valójában inkább csak egy embléma, mintsem címer, mivel nem felel meg a heraldika hagyományos szabályainak (azaz antiheraldikus).
      www.wikiwand.com › hu › Olaszorsz%C3%A1g_c%C3%ADmere
  1. A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából. Olaszország címere. Az Olasz Köztársaság címere 1948. május 5-én vált Olaszország jelképévé. Valójában inkább csak egy embléma, mintsem címer, mivel nem felel meg a heraldika hagyományos szabályainak (azaz antiheraldikus ).

  2. Olaszország (hivatalosan Olasz Köztársaság; olaszul Italia, hivatalosan Repubblica Italiana) független ország Dél-Európában, amely magába foglalja a Pó folyó völgyét, az Appennini-félszigetet és a Földközi-tenger két legnagyobb szigetét, Szicíliát és Szardíniát, illetve számos kisebb szigetet. Északnyugatról Franciaország, északról Svájc és Ausztria ...

  3. hu.wikipedia.org › wiki › RómaRóma – Wikipédia

    Róma (olaszul és latinul: Roma) Olaszország fővárosa, Lazio régió központja, a hajdani Római Birodalom központja. Az ország legnagyobb és legnépesebb városa 1285,3 km²-en mintegy 2,8 millió lakossal, az Európai Unió harmadik legnépesebb városa. [2] Területébe ékelve található a Vatikán, a római katolikus egyház ...

  4. hu.wikipedia.org › wiki › TirolTirol – Wikipédia

    A Wikimédia Commons tartalmaz Tirol témájú médiaállományokat. Tirol egy közép-európai terület, mely ma Ausztria és Olaszország része. Nevét Tirol grófjairól kapta, akik a Meran közeli Tirol (ma Tirolo) településről származtak. A történelmi Tirolt az 1919 -es Saint-Germain-i béke osztotta ketté.

    • Utódállam
    • Tirol zászlaja
  5. Az ország teljes területe 301 230 négyzetkilométer, amivel a Föld 72. legnagyobb állama, ebből 294 020 km 2 szárazföld és 7210 km 2 víz. Olaszország domborzati szempontból öt nagytájra osztható, mégpedig az Alpokra (a Nyugat- és Kelet-Alpokból áll), a Pó-síkságra, az Appenninekre és a Szigetekre.